http://s7.picofile.com/file/8375470684/%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D9%87_%D8%AD%D9%82%D9%88%D9%82%DB%8C%DB%B2.png


حرفه مشاور حقوقی به دلیل افزایش زندگی های مدرن و تعاملات بیشتر اداری، تجاری و .. افراد و شرکت ها با یکدیگر بسیار مهم است. بنابراین حضور افرادی که ازدانش کافی در زمینه مسائل و الزامات حقوقی برخوردار باشند، یکی از عوامل مهم بوده و گاهی اوقات برای ادامه حیات سازمان ضروری است.حضور یک یا چند کارشناس و یا مشاور حقوقی که به دانش این حوزه تسلط کامل دارند باعث می شود تا مشکلات متعدد به وجود آمده در شرکت، سازمان یا در بین افراد جامعه به راحتی حل شود.

برای هر مدیر در یک سازمان نیاز است تا با کمک و مشورت با یک مشاور مسائل مختلفی را که در زمینه های حقوقی، جزایی، کیفری و انتظامی ایجاد می شود را بررسی کرده و در نهایت بهترین تصمیم ممکن را اتخاذ نماید. لزوم توجه یه این مسائل باعث شده است تا در سازمان ها و شرکت های دولتی یک بخش مستقل حقوقی وجود داشته باشد که در این بخش چندین کارشناس حقوقی در کنار یکدیگر در مورد مسائل مختلف بحث و تبادل نظر می کنند.

آن ها در مورد مسائل حقوقی سازمان، قرارداد های خرید و فروشی که سازمان با سایر سازمان ها یا شرکت های داخلی و خارجی منعقد می کند و مفاد آن، تفاهم نامه های مختلف بین سازمان ها و … تصمیمات لازم را می گیرد و تمامی این موارد را از جنبه های مختلف حقوقی زیر نظر خواهند داشت.

در واقع برای این که یک سازمان همیشه امیدوار به بقاء و سود و پیشرفت پایدار باشد باید تمامی روابط حقوقی خود را به دقت تحت کنترل یک یا گروهی مشاور حقوقی قرار دهد، تا در این زمینه سازمان با مشکلی مواجه نشود.

در سازمان های کوچک معمولا از مشورت یک مشاور حقوقی استفاده می شود که همزمان برای چند سازمان یا شرکت کوچک دیگر نیز کار می کند اما سازمان های بزرگ معمولا این طور عمل نمی کنند و یک گروه از مشاوران حقوقی را مورد استفاد قرار می دهند.

مشاوران حقوقی برای وکیل مدافع به عنوان یک حامی در یک دفتر وکالت حضور پیدا می کند. مشاور با کمک تحقیق، تهیه پیش نویس اسناد قانونی، مصاحبه با شاهدان و تهیه نمایشگاه ها، آن ها را برای آزمایش ها، جلسه های دادرسی و سایر اقدامات قانونی آماده می کند. گاهی اوقات این مشاوران به عنوان دستیارهای قانونی  نیز شناخته می شود.تاریخ : دوشنبه 25 شهریور 1398 | 03:00 ب.ظ | نویسنده : مدیر | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات